|
Урок математики 2 клас. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 7.Вчитель: КоваленкоН.В.
Тема: Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 7. (математика) Порівняння числових значень виразів. Тема: Елементарні пропозиції. Взаємозв’язок основної форми і частин. (малювання) Виконання аплікації «розбитий глечик» Мета: Подорож в глибину історії чаш і глечиків та збереження давнини через вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 7. Порівняння числових значень виразів, які допомогли скласти мозаїку розбитого глечика. Формувати навички швидких обчислень у межах вивчених таблиць. Учити складати задачі за малюнком і коротким записом. Розвивати аналітичне мислення, творчу уяву, фантазію, образне мислення. Ознайомити учнів з технікою мозаїки. Удосконалювати навички організації площини під час виконання задумок. Виховувати старанність, охайність. Тип: Закріплення знань, умінь і навичок учнів. Обладнання: Опорні схеми: письмова цифра, схеми задач, ілюстрації (стародавні предмети); роздаткова мозаїка (28 штук); клей, салфетки. Хід уроку 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЧАТКУ УРОКУ. Сьогодні у нас інтегрований урок з елементами уроку малювання. 2. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ. 1. Актуалізація опорних знань. Зараз ми з вами відвідаєм музей. А хто мені скаже, що таке музей? А хто був у музеї? Що найбільше сподобалося вам у музеї? 2. Прослуховування казки Л.Таврицького «Найбільша пошана глиняного глечика». Одне велике місто мало музей. У давнину музеєм називали храм. Греки вірили, що в храмі опікуються різними видами мистецтва: музикою, танцями, поезією, театром, історією та іншими. Коли в світі запанувала Христова віра, музеєм люди почали називати будинки, де зберігаються різні речі, як пам’ять про минулі часи. У музеї, про який йде мова, було п’ятдесят великих кімнат. Чого там тільки не було: кістки тварин і зброя, яку давно вже не використовували вояки, і мистецькі вироби, багато-багато інших речей. Опівночі, коли місто засипало і сторож замикав музей великим ключем, у залах музею починався рух: птахи оживали й літали аж під стелю, звірі прогулювалися. У кімнаті, де був посуд, починалися розмови. Кожна чаша згадувала старі добрі часи, коли служили різним королям, князям. Золотий келих вихвалявся, що був власністю великого короля Македонії Олександра. Срібна ваза служила єгипетським фараонам.
Порцелянова скринька власністю доньки князя Ярослава Мудрого. Ці розмови точилися щоночі. Лише глиняний горщик завжди мовчав. Глиняний глечик відмовлявся розповідати, але його сусіди наполягли.
– Мене викопали з піску на Святій Землі, біля криниці, де Христос зупинився, щоб відпочити, коли повертався з великого міста Єрусалима. Жінки забули глечик біля води. Тим часом, прийшли Христові учні, набрали в мене води і напоїли Христа. З мене пив воду Божий Син! Глиняний глечик закінчив свою розповідь урочисто і вклонився. І тут він падає на підлогу і розбивається на частини (макет глечика розсипається). Чаші злякалися. Не знали, що робити. А тут єгипетська чаша вимовила, що треба покликати Великого ключа. Ключ знає вихід з будь-якої ситуації. 3. Усні обчислення. – Прийшов поважний ключ. Подивився. Проблема тяжка, але рішима. Спершу треба порахувати на скільки частин розбився глечик (діти рахують фігури). Рішить мені усно такі задачі: 1) Раз, два, три, чотири, п’ять – До п’яти ще два додать, Тож відомо буде всім – «Разом вийде цифра…» (7). 2) Чотири білочки по горішки Йшли із корзинками пішки. Три вгорі собі скакали І подружок обскакали. Як гадаєте, в скількох Буде повна корзинка. (7). 4. Каліграфічна хвилинка. 7 Цифра 7 (сім), як кочерга, В неї, бач, одна нога. (Двоє учнів прописують цифру 7). 5. Повторення складу числа. А число 7 з яких чисел складається? – поважно спитав ключ. 7 = … + … 7 = … + … 7 = … + … – У мене є картина і у вас у кожного є, де намальований наш глечик. Фігура під номером 7 підходить до нижньої частини. (Діти клеять фігуру). ІІІ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ. 1. Складання і розв’язування задачі. Далі нам потрібно розв’язати задачу, і ми дізнаємося, яка наступна фігура частинки глечика буде шукати своє місце. У нас на крише живе одна ластівка, яка зробила гніздо, і вилупилося у неї ще 5 малих пташенят. Скільки всього птиць живе у нас на криші? Я ніяк не порахую.
(Відповідь дітей; запис в зошиті і на дошці). – 2. Зарядка для рук. Ми писали, ми трудились, Наші руки вже стомились А щоб гарно написати, Треба пальці розім’яти. Руки кілька раз тряхнемо І писати знов почнемо. Відпочивши, дружно враз Приступив до праці клас. 3. Складання і розв’язування задачі № 3. Далі. У Лесі було 6 жолудів. У Тараса на 4 менше. Скільки жолудів у Тараса? Відповідь дітей. Запис в зошиті і на дошці. Знаходження фігури свого місця. 4. Фізкультхвилинка. Щось не хочеться сидіти, Треба трохи відпочити. Руки вгору, руки вниз, На сусіда подивись. Руки вгору, руки в боки. Вище руки підніміть, А тепер їх опустіть. Плесніть, діти, кілька раз, За роботу, все гаразд! 5. Порівняння числових значень виразів. А зараз порівняємо число і вираз, і відповідь виразу – це і буде номер нашої фігури. (Рішення нерівності біля дошки: запис в зошиті; знаходження фігури свого місця). 6. Робота з геометричними фігурами. ІV. ПІДСУМОК УРОКУ. Ключ: От ваш глечик і цілий. Глечик: Дякую вам, що ви мене не покинули в тяжкий для мене час. Вчитель: От ми закінчили свою подорож. А що ви запам’ятали з нашої подорожі? Яке число ми з вами закріплювали? І нагороди за гарні відповіді теж будуть незвичайні. Що це? (показ квітки-семицвітки).
|