|
Урок математики. 2 клас.Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення.Тема: Складання таблиці множення числа 2. Задачі на множення. Мета: · ознайомити з таблицею множення числа 2; · вправляти в розв’язанні прикладів на додавання і віднімання в межах 100; · формувати вміння учнів розв’язувати задачі на множення; · розвивати увагу, логічне мислення, уміння аналізувати, порівнювати, робити висновки; · виховувати любов до математики та до природи. Обладнання: підручник «Математика» 2 клас (авт. М. Богданович), малюнки учнів Лісової школи, телеграма, таблиця множення числа 6, малюнок потяга, букви з числами, картки з виразами. Тип уроку: урок засвоєння нових знань. Хід уроку І. Організація класу Ось дзвінок нам дав сигнал, Психологічне налаштування: – Сьогодні у нас незвичайний урок, тому я хочу, щоб ви: Не просто слухали, а чули. II. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Любі другокласники! Учні Лісової школи
III. Актуалізація знань учнів. 1. Усний рахунок. – А щоб визначити, яким транспортом нам вирушати в дорогу, слід розв`язати задачі. 1. Посадили 7 ялинок, а між ними поставили по одній лавці. Скільки було лавок?(6) Г 2. Щохвилини від колоди відпилюють частину завдовжки 1 м. За скільки хвилин розпилять на такі частини ко- лоду, довжина якої дорівнює 5 м? (4 хв) Т 3. У жука 3 пари ніг, а в павука 4 пари ніг. На скільки ніг більше у павука, ніж у жука? (2) П 4. У Аліни кілька ляльок. Папа подарував їй не день народження стільки ж ляльок, скільки у неї було. Тепер у Аліни 6 ляльок. Скільки ляльок подарував їй тато? (3) О 5. Біля школи посадили 3 берези, 2 липи та 4 кущі троянд. Скільки всього дерев посадили? (5) Я – Біля кожної відповіді записана буква. Складіть букви у порядку зростання чисел. (вийде слово «потяг»)
– Отже, до лісу ми вирушаємо потягом. (вчитель прикріплює малюнок потяга) – Щоб наш потяг поїхав, треба прокласти залізничну колію. Для цього давайте проведемо каліграфічну хвилинку. 2. Каліграфічна хвилинка
Завдання: написати рядки цифр 7 і 35. Зошит свій я відкриваю І під нахилом кладу. Ручку правильно тримаю, Сяду рівно, не зігнусь, За роботу я берусь. – Якого правила ви дотримувались, коли писали цифри? 3. Математичний диктант · Давайте спробуємо допомогти лісовим школярам і виконаємо нелегкі завдання. · Від кого перше завдання ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадку. Все життя живе у воді, Вся срібляста, у лусці.
-Відомо близько 25 тис. видів риб. Вони холоднокровні, температура їх тіла така сама, як температура води. Якщо вода дуже холодна, риба стає млявою і взагалі перестає рухатися. Є риби, які розвивають швидкість до 100 км/год. Найбільша риба – китова акула. Її довжина – від 12 м, а вага – до 20 тон. Ви знаєте, що риби не вміють говорити, тому завдання мовчазне – математичний диктант. Записати: Суму чисел 17 і 25; 20 збільшити на 17; Різниця чисел 97 і 8. · Наступне завдання від цього мешканця лісу. В мене шубка з колючок, В мене сіра спинка. Ніс як чорний п’ятачок, Очі – намистинки. Їжак – невелика тваринка ( 20-30 см ), але голок –6-8 тис. Це нічна тваринка: вдень спить, вночі виходить на пошуки їжі. Має добрий нюх, але поганий зір і слух. Їжаченята народжуються сліпі і голі, але на другий день вже з’являються м’які білі голочки, а через 2 тижні – темні і гострі. 4. Робота з підручником. 1. Складання таблиці множення числа 2 – А тепер відгадайте наступного школярика Лісової школи. Я ловлю комах, жучків, Їм маленьких черв’ячків В теплий край я не літаю. Горобці, як і інші птахи, їдять 6 р. на день, а пташенят годують ще частіше. Великий горобець приносить своїм пташенятам комах у 65 р. частіше, ніж їсть сам. За 2 години польоту горобець долає 112 км. Горобцям стоїть пам’ятник в американському місті Бостоні за врятування людей від нашестя гусені.
Фізкультхвилинка. 2. Ознайомлення з задачами на множення – Відгадайте наступну загадку. Я труд поважаю, Все літо літаю, В поле, до гаю, Збираю медок Із різних квіток. Кого не злюблю – Жалом колю. Бджоли запилюють культурні рослини і дають мед. Живуть вони сім’ями, що називається рій. Свою «родину» розпізнають по запаху, що притаманний тільки їм. Сім’я – це 60-70 тис. бджіл. У них є своя цариця – матка. Вона відкладає яйця в соти. Спілкуються між собою за допомогою танців. Чим більше крутяться і махають крилами – тим дальше їжа від вулика. Чайну ложку меду 200 бджіл збирають добу, а 1 бджола повинна облітати 7 мільйонів квіток. За 1 хвилину може облітати 30-40 квіток. • Бджілка – трудівниця, тому Сова дала їй не одне, а кілька завдань. І виконаємо ми їх самостійно, в групах різної складності. У вас є завдання на партах. – То ж приступайте до роботи. (Додаток 1)
VI. Підбиття підсумків. Рефлексія — Як називаються числа при множенні? — Розкажіть таблицю множення числа 2.
|